Antep Yöresel

Toplam 5 Ürün Bulundu

Antep Yöresel Ürünler

40 yılı aşkın bir tecrübemiz ile topraktan sizlere kadar tüm ürünlerimize eşlik ediyoruz. Tüm ürünlerimizin tazeliğini ve doğal tadını koruyarak sizlere ulaştırmak görevimiz. Gaziantep şehrimiz gastronomik ve yöresel ürünler açısından sadece ülkemizde değil tüm dünyada gözleri üzerine çekmektedir. Dünyanın en eski şehri olan Gaziantep'te farklı etnik kökenler yaşadığı için dolayısıyla yiyecek kültürü de çeşitlenmiştir. Antep yöresel ürünlerimizi uygun koşullarda yetiştirip, kurutup hijyenik ortamlarda paketleyip en kısa sürede sizlere ulaştırıyoruz.

Antep Yöresel Kuruluk Biber

Lezzetli dolmalar yapmak isteyenlerin tercihi olan kuru biber, sofraların olmazsa olmazıdır. Gaziantep ikliminde yetişen ve kuruma sürecini tamamlayan biberler, kuruduktan sonra çok lezzetli ve kırılgandır. Diyet yemeklerinizde kullanabileceğiniz bu sağlıklı kuruluk biberleri, etli veya zeytinyağlı yemeklerinde, hatta güveçlerde ve salatalarda kullanabilirsiniz. Kısacası tüm yemeklerinize ekleyerek lezzet katabilirsiniz. Antioksidan bakımından zengin olan kuruluk biber sayesinde kanser ve kalp hastalıkları olmak üzere pek çok kronik rahatsızlıkların önlenmesinde yardımcı olabilmektedir.

Antep Yöresel Kuruluk Patlıcan

İçinde bulundurduğu potasyum sayesinde kan basıncınızı dengeler ve kolesterolünüzü düzenler. Antep yöresel kuru patlıcan sayesinde kış aylarında lezzetli dolmalar ile sofranızı çeşitlendirebilirsiniz. Kuruluk patlıcanı ufaltarak çorbalarınıza dâhil edebilirsiniz. Kış aylarında soğuktan ve hastalıktan koruyan eşsiz bir besindir. Köfte harçlarına kurutulmuş patlıcanı dâhil ederek çok güzel lezzetler elde edebilirsiniz. Stresi azaltmada da olumlu etkisi vardır. Kabızlık ve ödem şişliği çekenler için de faydaları bulunmaktadır. Diyet yapanların kilo kontrollerini sağlaması için kuruluk patlıcan tüketmeleri önerilir.

Antep Yöresel Kuruluk Kabak

Doğal olarak yetiştirilen ve hassas kurutma sürecinden geçen kuruluk kabak, sağlıklı öğünler ile beslenmek isteyenlerin tüketebileceği bir besindir. Kuruluk kabaklarımızda hiçbir katkı maddesi içermemektedir. Bu sayede gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Ayrıca antep yöresel kuru kabağın haşlaması da oldukça faydalıdır. İçinde bulundurduğu antioksidan sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirip korur. Lif yönünden zengin olan kuruluk kabak, sindirim sistemi için oldukça faydalıdır. Kalp sağlığını koruyarak oluşabilecek kalp rahatsızlıkların önüne geçmektedir. Diyet yapanlar için kuruluk kabak tüketiminde zayıflamayı kolaylaştırır.

Antep Yöresel Kuruluk Acur

Kabak ile acur sık sık karıştırılır. Aynı familyadan gelmesine rağmen acur, kabaktan çok daha farklıdır. Acur ile dolmalar, turşular elde edebilirsiniz. Acurun pek çok faydası vardır. İçinde bulanan K vitamini oldukça faydalıdır. K vitaminini besinlerde bulmak ve tüketmek oldukça zor olduğundan ötürü kuruluk acur tüketimi bulunmaz bir fırsattır. K vitamini, kanın pıhtılaşmasını engeller. İçerdiği yüksek miktarda antioksidanlar, protein ve lif sayesinde oldukça yararı vardır. Düzenli olarak tüketiminde bağışıklık sistemi destekleyen A ve C vitamini içermektedir.

Kuru Sebze Nasıl Saklanır?

Antep Yöresel kurulukların muhafaza süresine dikkat etmelisiniz. Ambalajında son kullanma tarihine dikkat ederek tüketmeye özen gösteriniz.  Nemden, tozdan uzak tutmalısınız. Benzer şekilde kapalı kavanozlarda ya da ağzı kilitli paketlerde hava almadan muhafaza etmeniz ve güneş ışığından uzak tutmanız en uzun saklama ömrü sağlar.