Antep Fıstığı 'nın Faydaları Nelerdir?

Antep Fıstığı 'nın Faydaları Nelerdir?

Antep Fıstığı 'nın Faydaları Nelerdir?

Tüketmekten en çok zevk alınan kuruyemişlerden birisi olan aynı zamanda sağlıklı bir besin olma özelliği de bulunduran Antep Fıstığı, içerisinde B6 vitamini barındırmaktadır. B6 vitamini kırmızı kan hücrelerinde oksijeni taşıyan bir molekül olan hemoglobin oluşumu gibi birbirinden çeşitli işlevler için önemlidir.

1 avuç antep fıstığı ortalama büyüklükte bir muzun yarısından daha fazla potasyum değeri içermektedir. İçerisinde protein ve bolca lif barındıran antep fıstığının faydaları oldukça fazladır. Çok yüksek besin değerine sahip olmasının yanı sıra kalori oranının da düşük olması gerçekten çok cezbedicidir.

Düzenli olarak antep fıstığı tüketmek önemlidir çünkü antioksidan zengini olan bu besin hem hücre hasarını önler hem de kanser gibi hastalıkların riskini de en aza indirir. Yüksek protein değerine de sahip olan antep fıstığı kalp sağlını korur, kolestrol seviyeleri azaltabilir.

 Antep fıstığının faydaları gerçekten saymakla bitmiyor,  bağışıklığı artırmakla beraber, sindirim sağlığını da yüksek oranda korumaktadır. Düzenli olarak tüketimi kesinlikle önerildiği antep fıstığı, göz sağlığı  açısından önemli olduğu gibi cilt bakımı açısından da oldukça değerlidir.

Birbirinden değerli önemli faydalara sahip olan antep fıstığını taze ve en uygun fiyatlarla tüketmek için Meray Kuruyemiş sizinle.

Tags