Kalite ve Gıda Güvenliği Politikamız

Kalite ve Gıda Güvenliği Politikamız


Meray ürünleriyle ilgili en özel husus; oryantal geleneksel kavurma tariflerini teknolojik gelişim imkânlarının entegrasyonu ile birlikte kalite ve lezzet parametrelerini korumak amacıyla; müşteri odaklılık ve gıda güvenliği kültürü ile bağdaştırmak üzere temelinde Kalite Yönetim Sistemi, HACCP Sistemi, IFS Food, ISO 22000, ISO 9001, İSG ve Çevre Yönetim Sistemi kurulmuştur. Müşteri odaklılık temeline hizmet eden tüm bu yönetim sistemlerinin, Meray markasının yurt içinde ve yurt dışında 50’den fazla ülkede bulunmasında, piyasada lider konumda olan perakende zincirleri ile yakın çalışma gerçekleştirilmesinde kritik öneme sahiptir. Ayrıca kuruluşumuz yönetim sistemlerinin istenen sonuçlarını elde etmek için iç ve dış bağlamlarını belirlemiştir. Değişen ve gelişen durumlara uygun olarak iç ve dış bağlamlar değerlendirilerek gözden geçirilmektedir.

   Meray Kuruyemiş’te; tüm üretim süreci, ürün güvenliği ve tadı bakımından kalite gerekliliklerine uygunluk açısından sürekli olarak kontrol edilir. Meray Kuruyemiş’i piyasa lideri konumunda bulunduran en önemli misyonu; kalite ve gıda güvenliği ile ilgili, müşteri beklentilerini karşılaması, yurt içi ve yurt dışı pazarda yasal mevzuatlara tam uyum sağlaması, gıda güvenliği ve kalite süreçleri için sürekli iyileştirme ve hedeflerle yönetimi benimseyerek iletişimi arttırması, gıda güvenliği ile ilgili konularda tedarikçiler, müşteriler ve ilgili kuruluşlarla etkin bir iletişim kurması ve bu iletişimi sürdürmesi ve tarladan tüketiciye kadar olan tüm süreçte gıda savunma ilkelerine uyum sağlamasıdır. Yüksek kaliteli ürünlerimiz sadece çok özel bir lezzet deneyimi değil, aynı zamanda çok yüksek bir kalite ve güvenlik standardı sunar. Sadece sertifikalı tedarikçilerden tedarik edilen hammaddeler şartnamelere uygun olmalıdır.

  Aile üyesi olarak gördüğü çalışanlarına karşı, sürekli eğitimlerle kalite ve gıda güvenliği kültürü bilinçlendirmesinde farkındalık yaratmayı, etik kuralları çerçevesinde onlara karşı olan sorumluluklarını yerine getirmeyi, fırsat eşitliği sağlamayı, kişisel bilgilerine saygı duymayı ve gizliliğe önem vermeyi, onların sağlıklarını korumayı kurumsal bir kültür olarak değerlendirmektedir.

     Meray Kuruyemiş;

  Müşteri odaklı yaklaşım prensipleri doğrultusunda müşteri memnuniyetini en önde tutmaktadır.

  Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri sürekli olarak takip ederek, güvenli, hijyenik ve kaliteli ürünleri zamanında ve tazeliğini bozmadan üretmek için kendisini sürekli geliştirmektedir.

  Faaliyetlerini yerine getirirken çevre bilincini sağlayarak minimum atık ve doğaya saygı vizyonu ile hareket etmektedir.

  Gıda güvenliği ve ürün kalitesi kapsamında tüm personellerini görevlendirmeyi ve bununla ilgili bildiri sağlamayı, ürettiği tüm ürünlerin güvenli, kaliteli ve yasalara uygun olmasını sağlamayı ve yukarıda bahsedilen tüm kriterlere uymayı kurumsal politikası olarak benimsemiş ve taahhüt etmiştir.