Kurumsal Politikamız

Kurumsal Politikamız


Meray Kuruyemiş;

Kuruyemiş sektöründe 40 yılı aşan tecrübesiyle, topraktan başlayan yolculukta, özenle seçilmiş kuruyemiş ve kurutulmuş meyveleri, teknolojiyi kullanarak fakat lezzetini ve tazeliğini bozmadan gıda güvenliğini ön planda tutan bir üretim ve yönetim anlayışıyla müşterilerimizle buluşturmayı kendine bir görev olarak edinmiştir.
Başarımızın temelini oluşturan bu vizyon, aynı zamanda ürün yelpazemizin çeşitliliğini ve kalitesini artırmanın temel taşıdır.

Meray ürünleri ile ilgili en özel husus, oryantal geleneksel kavurma tariflerini en son teknoloji imkanları ile birleştirerek, IFS gıda güvenliği yönetim sistemi gibi yüksek kalite ve gıda güvenliği standartlarına uyumlu olarak hazırlanmalarıdır.

Tüm bunlar, Meray markasının Avrupa’da ve 40’dan fazla ülkede bulunmasında, bu ülkelerde ürünlerinin pazarlamasının yapılmasında ve dağıtımının piyasada lider konumda olan perakende zincirleri ile yakın çalışarak gerçekleştirilmesinde kritik öneme sahiptir.

Üstün kalite, işçilik mükemmelliği, ürünün tazeliği, en iyi malzemelerin özenle seçilmesi ve iş ortaklarımızla müşterilerimiz için tüm özverisini ortaya koyması Meray® markasının Türkiye sınırlarının çok ötesinde bilinmesi ve talep edilmesi gerçeğine katkıda bulunan kilit noktalar ve değerlerdir.

Yüksek kaliteli ürünlerimiz sadece çok özel bir lezzet deneyimi değil, aynı zamanda çok yüksek bir kalite ve güvenlik standardı sunar. Sadece sertifikalı tedarikçilerden tedarik edilen hammaddeler şartnamelere uygun olmalı ve katı kalite kontrollerine dayanmalıdır.

Meray Kuruyemişte; Tüm üretim süreci, ürün güvenliği ve tadı bakımından kalite gerekliliklerine uygunluk açısından sürekli kontrol edilir.

 

Meray Kuruyemiş;

Müşteri odaklı yaklaşım prensipleri doğrultusunda müşteri memnuniyetini en önde tutmaktadır.

Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri sürekli olarak takip ederek, güvenli, hijyenik ve kaliteli ürünleri zamanında ve tazeliğini bozmadan üretmek için kendisini sürekli geliştirmektedir.

Ürünlerin güvenirliliğini sürekli kontrol altında tutarak lezzet ve kalite dengesini Gıda Güvenliği Kültürü ile bağdaştırmak üzere kurmuş olduğumuz yönetim sistemlerini uygular ve etkinliğini sürekli iyileştirmektedir.

Ulusal/uluslararası standartlara ve yasalara uygun sürdürülebilir bir sistem ile müşterilerini memnun etmek, gıda güvenliğini sağlamak, lezzet ve kalite parametrelerini korumak ve sürekli iyileştirmek, önceden belirlenen tüm potansiyel tehlikeler ve kritik kontrol noktalarında gerekli kontrolleri yaparak ve ölçümlerle izleyerek güvence altında tutmak için IFS gibi yüksek bir gıda güvenliği yönetim sistemini kurmuş, uygulamakta ve sürekliliğini sağlamaktadır.

Faaliyetlerini yerine getirirken çevre bilincini sağlayarak minimum atık ve doğaya saygı vizyonu ile hareket etmektedir.

Aile üyesi olarak gördüğü çalışanlarına karşı, sürekli eğitimlerle farkındalık yaratmayı, etik kuralları çerçevesinde onlara karşı olan sorumluluklarını yerine getirmeyi,   fırsat eşitliği sağlamayı, kişisel bilgilerine saygı duymayı ve gizliliğe önem vermeyi, onların sağlıklarını korumayı kurumsal bir kültür olarak nesilden nesile aktarmaktadır.

Meray Kuruyemiş, Gıda Güvenliği ve ürün kalitesi kapsamında tüm personellerini görevlendirmeyi ve bununla ilgili bildiri sağlamayı, ürettiği tüm ürünlerin güvenli, kaliteli ve yasalara uygun olmasını sağlamayı ve yukarıda bahsedilen tüm kriterlere uymayı kurumsal politikası olarak benimsemiş ve taahhüt etmiştir.