Meray Kuruyemiş Kuru Erik Siyah 500 Gr

Meray Kuruyemiş Kuru Erik Siyah 500 Gr

195.00 ₺

Kuru meyvelerin yaş meyvelere oranla daha sağlıklı olduğu araştırılıp onaylanmıştır. Bu...

Açıklama

Kuru meyvelerin yaş meyvelere oranla daha sağlıklı olduğu araştırılıp onaylanmıştır. Bu nedenle sağlıklı beslenmeyi tercih edenler için kuru meyveler vazgeçilmez bir ana ürün diyebiliriz.

Kuru Erik

Kurutma yöntemi ile elde edilen kuru meyvelerin içeriğindeki su miktarının az olmasından dolayı ürünün içeriğinde bozulmasına neden olacak mikroorganizmalar gelişemez. Yaş meyvelerinin içeriğinde ki ortalama %90 oranındaki suyun %10’a düşürülmesi ile elde edilen kuru meyvelerin, C vitamini hariç tüm vitaminleri korunmaktadır. 

Kuru Erik Faydaları

  • İçerisinde bol miktarda bulundurduğu A vitamini, B vitamini ve E vitaminleri sayesinde metabolizmayı hızlandırmaktadır.
  • Kuru erik bağırsakları çalıştırmada etkili bir güce sahiptir.
  • Şeker oranının düşük olması nedeni ile doğal da olsa şeker almaktan kaçınanlar için tercih edilen meyvelerden biridir.
  • Erik kurusunun düzenli tüketilmesi takdirde kemik sağlığının korunmasında etkili bir meyve olduğunu söyleyebiliriz.
  • Eriğin içerisinde bulunan magnezyum mineralleri ve potasyum tansiyona iyi geldiği gibi ayrıca karaciğer, böbrek, romatizma ve kalp fonksiyonlarının iyileşmesinde yardımcı olur.
  • Eriğin güçlü antioksidan etkisi sayesinde kalp hastalıklarına yakalanma ve kriz riskini azaltıcı bir etkisi olduğu görülmektedir.
  • Kuru erik ciltteki ilk yaşlanma belirtileri ile savaşır. Ayrıca kan şekerini düşüren erik kurusu kansere karşı koruyucu bir etkiye sahiptir.

Kuruyemiş ve kurutulmuş meyve sektöründe 42 yılı aşan tecrübesiyle gelişen şirketimiz, yönetim merkezi Hamburg’da olmak üzere Bad Oldesloe ve Gaziantep’deki üretim tesisleri ile temsil edilmektedir.